Καλλιεργουμε Τη Νοοτροπια Του Νικητη!

Στον μικρο τελικο οι Προπαιδες μετα την ηττα στα πεναλτι στον ημιτελικο 6-5 (2-2).

Έναρξη Τουρνουά Υποδομών - Νικητές FC - Καλλιεργούμε τη νοοτροπία του Νικητή! - Γέρακας, Παλλήνη

Στον μικρo τελικo οι Προπαιδες μετα την ηττα στα πεναλτι στον ημιτελικο!

Οι Προπαίδες στον ημιτελικό  με τον Κωστέα Γείτονα αναδείχθηκαν ισόπαλοι στην κανονική διάρκεια με 2-2 και στα πέναλτι έχασαν με το συνολικό σκόρ 6-5 (2-2) και αποκλείστηκαν απο τον τελικό. Μένοντας δύο φορές πισω στο σκόρ και μάλιστα απο πολύ νωρίς (3ο λεπτό) ,  είχαν την κατοχή της μπάλας και δημιούργησαν αρκετές  ευκαιρίες. Το ημίχρονο τους βρήκε πίσω στο σκόρ 1-2. Στο δεύτερο ημίχρονο ισοφάρισαν 20 λεπτά πριν το τέλος και παρά την πίεση που άσκησαν στον Κωστέα Γείτονα, δεν μπόρεσαν να πετύχουν το τρίτο γκόλ που θα τους έβαζε μπροστά στο σκόρ . Στα πέναλτι ξεκινώντας πρώτοι την σειρά των προσπαθειών οι Προπαίδες μας, αστόχησαν στο πρώτο (άουτ) και στο τελευταίο (δοκάρι).

Μπορεί η πορεία προς τον τελικό της κατηγορίας να σταμάτησε σήμερα στο γήπεδο Κρυονερίου, αλλά η προσπάθεια τους φυσικά αξίζει πολλά συγχαρητήρια μιας και η γενικότερη πορεία τους φέτος είναι μια πορεία εξαιρετική, με αγώνες όπου κυριαρχεί το ποιοτικό ποδόσφαιρο ανεξάρτητα νίκης ή ήττας.

Ο μικρός τελικός  θα γίνει λογικά το προσεχές σαββατοκύριακο. Σύντομα θα ενημερωθείτε αναλυτικά για την ώρα και γήπεδο του αγώνα.

Στον άλλο ημιτελικό προκρίθηκε  στον τελικό ο Α.Ο ΦΟΙΒΟΣ ΒΑΡΗΣ επικρατώντας του ΓΕΡΑΚΑ ΑΕ ΟΦ ΠΑΝ/ΚΟΥ.